Data: 14 lutego 2011
Nauka, rozrywka i biznes łączą się ze sobą tworząc spójną i atrakcyjną całość. Przekonali się o tym uczestnicy pierwszego seminarium projektu Partnerski Związek Nauki i Postępu pt. „Partnerskie Związki. Vol.1.”
Spotkanie zaczęło się od kuchni — na widzach ogromne wrażenie zrobiły potrawy kuchni molekularnej, prowadzący rozdawali dymiące napoje, które nie każdy miał odwagę od razu wypić. Kolory, smak i estetyka – z tym odtąd będzie nam się kojarzyć kuchnia molekularna.
Jak się okazuje w naszej cywilizacji permanentna inwigilacja jest czymś oczywistym. Wykład pokazujący jak technologie mobilne zmieniają nasze życie uświadomił widzom, że inwigilacji poddajemy dobrowolnie i na dodatek jesteśmy z tego zadowoleni. Mocnym akcentem kończącym seminarium był kabaret Czesuaf – rozrywka i śmiech, nic dodać nic ująć.
Z czym wyszli widzowie tego seminarium? Na pewno z dobrym humorem i konkretną naukową wiedzą. A organizatorzy? Z przekonaniem, że naukę warto promować w ten trochę niekonwencjonalny sposób.