Multi-touch – bądźmy w kontakcie!
Seminarium podsumowujące projekt Partnerskie Związki Nauki i Postępu
MTP, sala, godzina
Przez kilkadziesiąt miesięcy staraliśmy się zainteresować Was, tym co w nauce pasjonujące i inspirujące. Odwiedziliśmy z naszymi ambientami kilkadziesiąt uczelni, przygotowaliśmy kilka tysięcy materiałów, emitowanych w radiu i w telewizji, na youtubie i na wortalu. Ciekawostki mogliście na bieżąco śledzić w aplikacjach przygotowanych na telefony komórkowe albo czytać na tablecie. Gościliśmy kilkaset osób na naszych seminariach, w tym na ogromnym wydarzeniu jakim była Polibida Gaming Zone podczas Nocy Naukowców.
Nasz projekt unijny dobiega końca ale wierzymy, że pozostaniecie z nami w kontakcie – Multi-touch. Ciekawe materiały – wideo i teksty ciągle dostępne będą w sieci, wierzymy, że jeszcze długo pozostaną inspiracją dla Waszej pracy i nauki.
Multi-touch – bądźmy w kontakcie – to nasze ostatnie wydarzenie, w którym chcemy podsumować projekt i pokazać systemy, które w atrakcyjny sposób pozwalają przygotowywać prezentacje. Realizując projekt Partnerski Związek Nauki i Postępu sami nauczyliśmy się, że do prezentacji nauki i osiągnięć naukowych niezbędna jest atrakcyjna multimedialna forma. A więc bądźmy w kontakcie – Be in multi-touch!
Prezentacje:
Jolanta Szajbe. Nauka i Postęp – jak skutecznie udało się nam dotrzeć do wymagających studentów
Tomasz Dworek – Be Mobile – o urządzeniu, które na początku XXI wieku nazywamy telefonem komórkowym
Dr Emanuel Kulczycki – dlaczego tak ważna w prezentacji jest prezentacja!
Ewa Lembicz – promocja nauki w projektach unijnych
Dr Marek Goliński – Mobilne Miasto
Zapraszamy także do świata Multi-touch — to zupełnie nowe okno na świat. Dotykowy, multimedialny i interaktywny stół, reagujący na dotyk kilku użytkowników jednocześnie. To zintegrowane urządzenie do obsługi rozmaitych aplikacji, gotowych jak i dedykowanych indywidualnym potrzebom użytkowników. Obraz wyświetlany na stole jest wyrazisty, a oprogramowanie intuicyjne.
Urządzenie pozwala na uruchomienie i obsługę dowolnych aplikacji w środowisku Windows i Android. Umożliwia prezentowanie dokumentów PDF, przeglądanie obrazów, filmów, stron internetowych, map Google Earth oraz rozrywkę w środowisku wielodotykowym.
Zapraszamy także do przetestowania urządzeń sterowanych gestem.
Zaprezentujemy możliwość sterowania obiektami na nośnikach obrazu — ekranie za pomocą ruchu dłoni i rąk. System składający się z kamery, emiterów podczerwieni oraz komputera z softwarem „odczytuje” każdy wykonywany ruch i generuje odpowiednią zmianę w wyświetlanej animacji.