Cienkie jak papier, zwijane wyświetlacze czy telefony, które można wyginać są już możliwe do skonstruowania. Gorzej było z bateriami, które nie najlepiej znosiły zginanie.
Koreańscy naukowcy z firmy LG Chem rozwiązali jednak ten problem i skonstruowali elastyczne baterie ukryte w przewodach. Projektantów urządzeń mobilnych wreszcie przestanie ograniczać kształt baterii, gdyż koreańska bateria będzie mogła przyjmować dowolny kształt i być umieszczona wszędzie.
Będzie można ją wiązać w węzełek, wpleść w materiał czy nosić jak bransoletkę. Giętkość i plastyczność baterii udało się osiągnąć dzięki jej spiralnej strukturze. Cienkie przewody z miedzi pokryte powłoką niklowo-cynową zostały zwinięte w elastyczną spiralę. Na tak uzyskaną anodę nałożono izolator, a następnie katodę z elektrolitem. Wszystko ukryto w specjalnym przewodzie.
W testach nietypowej baterii udało się bez przerw zasilać odtwarzacz MP3 i cyfrowy zegar, niezależnie od stopnia jej wygięcia i splątania. Koreańczycy chcą oczywiście wprowadzić swoja baterie do masowej produkcji. Będą także pracowali nad nowymi rozwiązaniami problemu zasilania.