O wortalu
Wortal internetowy Nauka i Postęp powstaje w ramach realizacji projektu „Partnerski Związek Nauki i Postępu”. Celem wortalu jest prezentacja aktualności ze świata nauki oraz B+R, publikacja newsów i felietonów oraz ciekawostek z zakresu najnowszych osiągnięć naukowych. Na wortalu publikujemy oryginalne materiały tworzone przez nas i naszych partnertów.
Wortal internetowy naukaipostep.pl
Alfa i omega projektu Partnerski Związek Nauki i Postępu. Zbiera i przedstawia wszelkie realizowane w ramach projektu działania. Drogowskaz ułatwiający poruszanie się pomiędzy programami radiowymi, multimedialnymi i czasopismem. Punkt startowy Sympatii Naukowej, tworzącej drogi łączące studentów i środowisko B+R. Miejsce postojowe Elektronicznego Archiwum Techniki, zapewniającego dostęp do naukowych rozwiązań przeniesionych do przemysłowej praktyki. Autostrada, którą docierają do was aktualności, wywiady ze świata nauki i B+R, ciekawostki dotyczące naukowych osiągnięć. Materiałów dostarczają partnerzy projektu: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Politechnika Poznańska, Telewizja Polska Oddział w Poznaniu i Radio Afera.
Pimp my mind
Używasz rozmaitych urządzeń, ale myśl o tym jak one właściwie działają nie daje Ci spokoju? Dręczy Cię Twój techniczny analfabetyzm? Sen z powiek spędza Ci przyszłość techniki? Nie przejmuj się! Bezboleśnie i skutecznie, za pomocą dziesięciominutowych operacji przeprowadzanych raz w tygodniu, poszerzymy Twe horyzonty!
Pimp my mind. Podrasujemy Twój umysł!
Słyszeliście o innowacyjności? Teraz możecie ją również zobaczyć. Shot naukowy pokaże wam rzeczy, o których filozofom może się i nie śniło, ale naukowcy już to wymyślili. Jeśli słowa „nowoczesna gospodarka” podnoszą wam poziom adrenaliny we krwi, podpowiemy co studiować.
Uwaga! Program zawiera treści, które zainteresują również akademickich pracowników naukowych!
Kwartalnik internetowy „Akademickie B+R”
Soczewka przybliżająca w specjalistyczny sposób wszelkie naukowe osiągnięcia, ale również tematy poruszane w Shocie naukowym i Pimp My Mind. Zmieniamy optykę i ze znawstwem przyglądamy się szczegółom. Narzędzie przydatne studentom, badaczom naukowym i całemu środowisku B+R. Od października 2011 również w wersji na iPada!
Pochwal się swoją naukową sympatią! Już wkrótce na wortalu naukaipostep.pl uruchomimy narzędzie, dzięki któremu opowiesz wszystkim o swoich związkach z nauką, wypromujesz własne osiągnięcia i być może znajdziesz partnera, dzięki któremu Twoja platoniczna miłość do nauki zaowocuje zupełnie realnym potomstwem.
Elektroniczne Archiwum Techniki
Dawno, dawno temu, a ściślej w XIX i XX wieku, rysunki techniczne maszyn i urządzeń utrwalało się na specjalnych, unikatowych szklanych kliszach. Z tej przyczyny niestety nie każdy ma do nich dostęp – a naszym zdaniem powinien! Niektóre z nich, co gorsza, w ogóle nie są opisane. Rysunki na nich umieszczone muszą zostać zidentyfikowane przez specjalistów mechaników. Śledztwo prowadzone będzie we współpracy ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.
Jego wynikiem jest otwarte elektroniczne Archiwum Techniki. Ta specjalna baza danych będzie dużym wsparciem dydaktycznym dla studentów i pracowników naukowych. Będzie też ulubionym miejscem tych z Was, którzy są zainteresowani historią nauki i którzy chcą zobaczyć, jak naukowe rozwiązania przenosi się do przemysłowej praktyki.
Bank dziwnych pytań
Zadaj nam — nawet najdziwniejsze pytanie — a my spróbujemy na nie odpowiedzieć na łamach naszych programów i prasy. Wypróbuj nas i sprawdź wiedzę naszych ekspertów!
Wydarzenia
Staramy się informormować Was na bieżąco o ciekawych wydarzeniach dziejących się w świecie nauki i B+R. Organizujesz konferencję, event, seminarium? Napisz do nas: redakcja@naukaipostep.pl
Aplikacja mobilna
Bądź na bieżąco z Nauką i Postępem! Aplikacja mobilna Partnerskiego Związku Nauki i Postępu pozwoli ci czerpać cały czas z możliwości naszego projektu. Instalując prostą aplikację mobilną na swoim smartfonie, dostajesz możliwość śledzenia aktualności ze świata odkryć naukowych, a także przeglądania programów multimedialnych i audycji radiowych. Wszystko bezpośrednio na ekranie Twojego telefonu.
Zbieraj aktualności ze świata nauki, bądź zawsze poinformowany o realizowanych przez nas wydarzeniach (seminaria, konferencje, konkursy, juwenalia naukowe) oraz poszerzaj horyzonty z PZNiP i telefonem w ręku!